Wciąż możesz dołączyć do Dragonsów! Zielonogórska drużyna czeka na nowych graczy

Zdjęcie z artykułu: Wciąż możesz dołączyć do Dragonsów! Zielonogórska drużyna czeka na nowych graczy Otwarte treningi Dragons Zielona Góra potrwają do końca maja; (Torsten Bolten/wikipedia.org)
Ilustracja do artykułu Wciąż możesz dołączyć do Dragonsów! Zielonogórska drużyna czeka na nowych graczy

Mimo, iż futbol amerykański to jeszcze niszowy sport w Polsce to miłośników tej dyscypliny w Zielonej Górze nie brakuje.

Na trening przyjść może każdy, kto tylko czuje się na siłach.

- Prowadzimy otwarte treningi dla naszej drużyny, dlatego każdy, kto poczuje chęć spróbowania tego futbolu, ma taką możliwość w każdą środę o godzinie 19, póki co jeszcze na orliku przy ul. Francuskiej. Spotykamy się tam co tydzień do końca maja i tam wprowadzamy w tajniki futbolu amerykańskiego - mówi Tomasz Dzida, prezes Dragons Zielona Góra.

Jak podkreśla wiceprezes drużyny Krystian Wójcik, futbol amerykański to sport również dla tych, którzy w innych dyscyplinach nie mieliby szans na regularną grę.

- Futbol jest sportem kompletnym. W piłce nożnej potrzeba szybkich, zwinnych zawodników, w koszykówce wysokich, tutaj potrzeba wszystkich. Takich, którym w piłce nożnej powiedzą "nie możesz grać, bo jesteś za duży, za wolny". My takich zawodników witamy z otwartymi ramionami - mówi Krystian Wójcik.

Otwarte treningi odbywają się w każdą środę o godzinie 19:00 na orliku przy ul. Francuskiej i potrwają do końca maja.

Czytaj też: Fundusze Europejskie na wyciągnięcie ręki. W Zielonej Górze startuje OWES DAY [AUDIO]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Zamach w Manchesterze - ofiary. Kim były?

Zamach w Manchesterze - ofiary. Kim były?

Kim są ofiary ataku terrorystycznego w Manchesterze?

46 min
24.05.2017 mecz Ajax - Manchester United: TRANSMISJA ONLINE i TV

24.05.2017 mecz Ajax - Manchester United: TRANSMISJA ONLINE i TV

Ajax Amsterdam - Manchester United 24 maja 2017 przed nami! Finał Ligi Europy zobaczymy na otwartym kanale telewizyjnym! Gdzie i o której godzinie? Szczegóły przybliżamy na ESKA.pl

2 godz. 57 min.
Leo Messi skazany na 21 miesięcy! Trafi do więzienia?

Leo Messi skazany na 21 miesięcy! Trafi do więzienia?

Leo Messi został prawomocnie skazany przez hiszpański sąd na 21 miesięcy. Trafi do więzienia? Co dalej z karierą gwiazdora FC Barcelona?

2 godz. 59 min.
Męskie Granie 2017 - koncerty. Gdzie i kiedy?

Męskie Granie 2017 - koncerty. Gdzie i kiedy?

Gdzie i kiedy koncerty w ramach Męskiego Grania 2017? Wrocław, Gdynia, Kraków, Warszawa - pełną rozpiskę podrzucamy na ESKA.pl

3 godz. 0 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy