Przemysław Pawlicki ze Złotym Kaskiem!

Zdjęcie z artykułu: Przemysław Pawlicki ze Złotym Kaskiem! Przemysław Pawlicki pojedzie w Grand Prix; wikipedia.org
Ilustracja do artykułu Przemysław Pawlicki ze Złotym Kaskiem!

Żużlowiec Cash Broker Stali Gorzów - Przemysław Pawlicki okazał się najlepszy na torze w Zielonej Górze. Na drugim miejscu uplasował się Janusz Kołodziej, a na najniższym stopniu podium stanął Piotr Pawlicki.

Turniej o Złoty Kask pierwotnie miał się odbyć 14 kwietnia, ale tor w Zielonej Górze nie nadawał się do jazdy. Zawody przełożono na czwartek i wystartowali w nich najlepsi polscy zawodnicy. Oprócz braci Pawlickich i Janusza Kołodzieja kibice mogli zobaczyć dwóch przedstawicieli Ekantor.pl Falubazu. Patryk Dudek zajął 5. miejsce, natomiast Piotr Protasiewicz był  dopiero 10.

Turniej o Złoty Kask był również krajowymi eliminacjami do Grand Prix i SEC. W dalszych kwalifikacjach do indywidualnych mistrzostw świata będzie się ścigać pięciu najlepszych zawodników czwartkowych zawodów (Przemysław Pawlicki, Janusz Kołodziej, Piotr Pawlicki, Maksym Drabik i Patryk Dudek). Szósty żużlowiec turnieju - Adrian Miedziński powalczy o start w Mistrzostwach Europy.

Dla Przemysława Pawlickiego był to trzeci triumf w turnieju o Złoty Kask. Wcześniej wygrywał w 2014 i 2015 roku.