Ulica Chmielna w Zielonej Górze już niebawem będzie kolorowa! Ozdobią ją murale

Zdjęcie z artykułu: Ulica Chmielna w Zielonej Górze już niebawem będzie kolorowa! Ozdobią ją murale Już wkrótce na ulicy Chmielnej powstaną murale; (Dawid Dobrucki)
Ilustracja do artykułu Ulica Chmielna w Zielonej Górze już niebawem będzie kolorowa! Ozdobią ją murale

13 maja na terenie rodzinnego sportowiska odbędzie się piknik artystyczno-sportowy organizowany przez grupę inicjatywną z ul. Chmielnej.

To właśnie za sprawą społeczników na osiedlu powstał plac zabaw z kompleksem sportowym, w tym roku powstaną wielkoformatowe murale na pobliskich, betonowych zbiornikach wodnych.

- Pierwszym etapem realizacji projektu będą warsztaty plastyczne dla dzieci. Podczas warsztatów artyści, którzy będą z nami pracować przy projekcie, wypracują razem z dziećmi koncepcje, motywy, które miałyby się na tych muralach znaleźć - mówi Agnieszka Opalińska z grupy inicjatywnej.

Oprócz warsztatów artystycznych, podczas pikniku przewidziana jest też impreza biegowa dla dzieci i młodzieży - "Bieg czterech żywiołów" .

- Dystans dla najmłodszych to 100 metrów, dla trochę starszych 200 metrów i najdłuższy dystans dla uczestników do 15 roku życia - 800 metrów. Będziemy biegli po tym pięknym lesie położonym z tyłu, za ulicą Chmielną - mówi Radosław Brodzik ze stowarzyszenia Zielona Góro Zacznij Biegać.

Organizowany 13 maja piknik będzie początkiem akcji "Chmielowa kolorowa".  Na jej realizację grupa inicjatywna otrzymała 150 tysięcy złotych z budżetu obywatelskiego Zielonej Góry.

Czytaj też: Trwa egzaminacyjny maraton. Część humanistyczna za zielonogórskimi gimnazjalistami [AUDIO]

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 już 24 czerwca! Czego nie można przegapić podczas tegorocznej, największej miejskiej imprezy plenerowej? Dokładna mapa atrakcji do sprawdzenia na ESKA.pl!

24 czerwca 2017, 19:00
Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 to wydarzenie, które fani boksu śledzą z wypiekami na twarzy. Na ESKA.pl znajdziecie wyniki walk, które zobaczymy 24 czerwca podczas gali.

24 czerwca 2017, 18:59
Life Festival Oświęcim 23.06.2017 - RELACJA

Life Festival Oświęcim 23.06.2017 - RELACJA

Najpierw rockowy pazur i chwytliwe, gitarowe melodie. Później jamajskie rytmy i słoneczna aura na długo po zmroku. Shaggy, Mesajah, Maleo Reggae Rockers, Lao Che i inni zadbali o to, by Oświęcim rozpalił się do czerwoności w tym muzycznym pojedynku o festiwalową publiczność. Wygrali wszyscy, z fanami TLFO na czele!

24 czerwca 2017, 15:53
Życzenia na imieniny Jana!

Życzenia na imieniny Jana!

Życzenia na imieniny Jana już teraz na ESKA.pl 

24 czerwca 2017, 15:53
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy