Ulica Chmielna w Zielonej Górze już niebawem będzie kolorowa! Ozdobią ją murale

Zdjęcie z artykułu: Ulica Chmielna w Zielonej Górze już niebawem będzie kolorowa! Ozdobią ją murale Już wkrótce na ulicy Chmielnej powstaną murale; (Dawid Dobrucki)
Ilustracja do artykułu Ulica Chmielna w Zielonej Górze już niebawem będzie kolorowa! Ozdobią ją murale

13 maja na terenie rodzinnego sportowiska odbędzie się piknik artystyczno-sportowy organizowany przez grupę inicjatywną z ul. Chmielnej.

To właśnie za sprawą społeczników na osiedlu powstał plac zabaw z kompleksem sportowym, w tym roku powstaną wielkoformatowe murale na pobliskich, betonowych zbiornikach wodnych.

- Pierwszym etapem realizacji projektu będą warsztaty plastyczne dla dzieci. Podczas warsztatów artyści, którzy będą z nami pracować przy projekcie, wypracują razem z dziećmi koncepcje, motywy, które miałyby się na tych muralach znaleźć - mówi Agnieszka Opalińska z grupy inicjatywnej.

Oprócz warsztatów artystycznych, podczas pikniku przewidziana jest też impreza biegowa dla dzieci i młodzieży - "Bieg czterech żywiołów" .

- Dystans dla najmłodszych to 100 metrów, dla trochę starszych 200 metrów i najdłuższy dystans dla uczestników do 15 roku życia - 800 metrów. Będziemy biegli po tym pięknym lesie położonym z tyłu, za ulicą Chmielną - mówi Radosław Brodzik ze stowarzyszenia Zielona Góro Zacznij Biegać.

Organizowany 13 maja piknik będzie początkiem akcji "Chmielowa kolorowa".  Na jej realizację grupa inicjatywna otrzymała 150 tysięcy złotych z budżetu obywatelskiego Zielonej Góry.

Czytaj też: Trwa egzaminacyjny maraton. Część humanistyczna za zielonogórskimi gimnazjalistami [AUDIO]

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Agent Gwiazdy 2: kto jest agentem? GŁOSOWANIE

Agent Gwiazdy 2: kto jest agentem? GŁOSOWANIE

Rusza Agent Gwiazdy 2 a wraz z tym pojawia się podstawowe pytanie: kto jest agentem? Macie już jakieś typy? Oddaj głos w naszej sondzie, która będzie otwarta do samego finału show!

25 kwietnia 2017, 22:38
Kto odpadł z Agent Gwiazdy 2? Znamy skład finału!

Kto odpadł z Agent Gwiazdy 2? Znamy skład finału!

Agent Gwiazdy 2 rozkręca się! Z programu odpadają kolejni uczestnicy! Kto nadal ma szansę na zwycięstwo? Wiemy już, kto znajdzie się w finale drugiej edycji show!

25 kwietnia 2017, 22:33
Bruno Mars w Polsce! Jak będzie wyglądał koncert w Krakowie?

Bruno Mars w Polsce! Jak będzie wyglądał koncert w Krakowie?

Bruno Mars już wkrótce wystąpi w Polsce! Sprawdźcie, czego możemy spodziewać się po tym show!

25 kwietnia 2017, 16:39
Dzień Sheerio 2017 - zlot fanów Eda Sheerana: data, miejsce, atrakcje

Dzień Sheerio 2017 - zlot fanów Eda Sheerana: data, miejsce, atrakcje

Dzień Sheerio 2017 to wyjątkowy zlot fanów Eda Sheerana, na którym nie może zabraknąć największych miłośników autora hitu Shape Of You. Sprawdź, kiedy i gdzie dokładnie odbędzie się to wyjątkowe wydarzenie oraz jakie atrakcje czekają tam na fanów artysty.

25 kwietnia 2017, 16:27
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy