Ulica Chmielna w Zielonej Górze już niebawem będzie kolorowa! Ozdobią ją murale

Zdjęcie z artykułu: Ulica Chmielna w Zielonej Górze już niebawem będzie kolorowa! Ozdobią ją murale Już wkrótce na ulicy Chmielnej powstaną murale; (Dawid Dobrucki)
Ilustracja do artykułu Ulica Chmielna w Zielonej Górze już niebawem będzie kolorowa! Ozdobią ją murale

13 maja na terenie rodzinnego sportowiska odbędzie się piknik artystyczno-sportowy organizowany przez grupę inicjatywną z ul. Chmielnej.

To właśnie za sprawą społeczników na osiedlu powstał plac zabaw z kompleksem sportowym, w tym roku powstaną wielkoformatowe murale na pobliskich, betonowych zbiornikach wodnych.

- Pierwszym etapem realizacji projektu będą warsztaty plastyczne dla dzieci. Podczas warsztatów artyści, którzy będą z nami pracować przy projekcie, wypracują razem z dziećmi koncepcje, motywy, które miałyby się na tych muralach znaleźć - mówi Agnieszka Opalińska z grupy inicjatywnej.

Oprócz warsztatów artystycznych, podczas pikniku przewidziana jest też impreza biegowa dla dzieci i młodzieży - "Bieg czterech żywiołów" .

- Dystans dla najmłodszych to 100 metrów, dla trochę starszych 200 metrów i najdłuższy dystans dla uczestników do 15 roku życia - 800 metrów. Będziemy biegli po tym pięknym lesie położonym z tyłu, za ulicą Chmielną - mówi Radosław Brodzik ze stowarzyszenia Zielona Góro Zacznij Biegać.

Organizowany 13 maja piknik będzie początkiem akcji "Chmielowa kolorowa".  Na jej realizację grupa inicjatywna otrzymała 150 tysięcy złotych z budżetu obywatelskiego Zielonej Góry.

Czytaj też: Trwa egzaminacyjny maraton. Część humanistyczna za zielonogórskimi gimnazjalistami [AUDIO]

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Zamach w Manchesterze - ofiary. Kim były?

Zamach w Manchesterze - ofiary. Kim były?

Kim są ofiary ataku terrorystycznego w Manchesterze?

33 min
24.05.2017 mecz Ajax - Manchester United: TRANSMISJA ONLINE i TV

24.05.2017 mecz Ajax - Manchester United: TRANSMISJA ONLINE i TV

Ajax Amsterdam - Manchester United 24 maja 2017 przed nami! Finał Ligi Europy zobaczymy na otwartym kanale telewizyjnym! Gdzie i o której godzinie? Szczegóły przybliżamy na ESKA.pl

2 godz. 44 min.
Leo Messi skazany na 21 miesięcy! Trafi do więzienia?

Leo Messi skazany na 21 miesięcy! Trafi do więzienia?

Leo Messi został prawomocnie skazany przez hiszpański sąd na 21 miesięcy. Trafi do więzienia? Co dalej z karierą gwiazdora FC Barcelona?

2 godz. 46 min.
Męskie Granie 2017 - koncerty. Gdzie i kiedy?

Męskie Granie 2017 - koncerty. Gdzie i kiedy?

Gdzie i kiedy koncerty w ramach Męskiego Grania 2017? Wrocław, Gdynia, Kraków, Warszawa - pełną rozpiskę podrzucamy na ESKA.pl

2 godz. 47 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy