Ulica Chmielna w Zielonej Górze już niebawem będzie kolorowa! Ozdobią ją murale

Zdjęcie z artykułu: Ulica Chmielna w Zielonej Górze już niebawem będzie kolorowa! Ozdobią ją murale Już wkrótce na ulicy Chmielnej powstaną murale; (Dawid Dobrucki)
Ilustracja do artykułu Ulica Chmielna w Zielonej Górze już niebawem będzie kolorowa! Ozdobią ją murale

13 maja na terenie rodzinnego sportowiska odbędzie się piknik artystyczno-sportowy organizowany przez grupę inicjatywną z ul. Chmielnej.

To właśnie za sprawą społeczników na osiedlu powstał plac zabaw z kompleksem sportowym, w tym roku powstaną wielkoformatowe murale na pobliskich, betonowych zbiornikach wodnych.

- Pierwszym etapem realizacji projektu będą warsztaty plastyczne dla dzieci. Podczas warsztatów artyści, którzy będą z nami pracować przy projekcie, wypracują razem z dziećmi koncepcje, motywy, które miałyby się na tych muralach znaleźć - mówi Agnieszka Opalińska z grupy inicjatywnej.

Oprócz warsztatów artystycznych, podczas pikniku przewidziana jest też impreza biegowa dla dzieci i młodzieży - "Bieg czterech żywiołów" .

- Dystans dla najmłodszych to 100 metrów, dla trochę starszych 200 metrów i najdłuższy dystans dla uczestników do 15 roku życia - 800 metrów. Będziemy biegli po tym pięknym lesie położonym z tyłu, za ulicą Chmielną - mówi Radosław Brodzik ze stowarzyszenia Zielona Góro Zacznij Biegać.

Organizowany 13 maja piknik będzie początkiem akcji "Chmielowa kolorowa".  Na jej realizację grupa inicjatywna otrzymała 150 tysięcy złotych z budżetu obywatelskiego Zielonej Góry.

Czytaj też: Trwa egzaminacyjny maraton. Część humanistyczna za zielonogórskimi gimnazjalistami [AUDIO]

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Męskie Granie 2017 Warszawa: PROGRAM, ARTYŚCI

Męskie Granie 2017 Warszawa: PROGRAM, ARTYŚCI

Męskie Granie 2017 w Warszawie to już szósty koncert tegorocznej trasy Męskiego Grania. 19 sierpnia w warszawskim Forcie Bema zagrają m.in.: COMA, MIUOSH, ØRGANEK, Maria Peszek, Julia Pietrucha oraz Wojtek Mazolewski w przewrotnym projekcie Chaos pełen idei. Sprawdź PROGRAM wydarzenia.

17 sierpnia 2017, 16:35
Królewicz Olch: premiera, zwiastun, obsada

Królewicz Olch: premiera, zwiastun, obsada

Królewicz Olch to fascynujący, oryginalny i przejmujący film Kuby Czekaja, jednego z najciekawszych polskich twórców młodego pokolenia. Kiedy premiera? Kto znalazł się w obsadzie? Zobacz zwiastun filmu na ESKA.pl.

17 sierpnia 2017, 15:59
Legia – Sheriff 17.08.2017: TRANSMISJA TV i ONLINE. Gdzie za darmo?

Legia – Sheriff 17.08.2017: TRANSMISJA TV i ONLINE. Gdzie za darmo?

Mecz Legia – Sheriff 17.08.2017 to pierwsza runda play-off w Lidze Europy z udziałem warszawskiej drużyny. Gdzie oglądać mecz za darmo w internecie? Będzie transmisja TV i online?

17 sierpnia 2017, 15:47
Piosenka z reklamy Voice Of Poland 8. Kto śpiewa i występuje w spocie VoP?

Piosenka z reklamy Voice Of Poland 8. Kto śpiewa i występuje w spocie VoP?

Voice Of Poland 8 powróci na antenę już 2 września! Nową edycję talent show promuje przebojowa piosenka. Kto śpiewa i występuje w spocie VoP? 

17 sierpnia 2017, 15:27

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy