Co Zielona Góra ma wspólnego z Rzymem i dlaczego mówi się o niej "miasto srok"? Sprawdźcie! [CIEKAWOSTKI]

Zielona Góra 8 Co Zielona Góra ma wspólnego z Rzymem i dlaczego mówi się o niej "miasto srok"? Sprawdźcie! [CIEKAWOSTKI]
Ciekawostki o Zielonej Górze /
Ilustracja do artykułu: Co Zielona Góra ma wspólnego z Rzymem i dlaczego mówi się o niej "miasto srok"? Sprawdźcie! [CIEKAWOSTKI]

Skąd pochodzi nazwa Zielona Góra, dlaczego mówi się o niej miasto srok i ile lat liczy najstarszy festiwal w Zielonej Górze? Odpowiedzi znajdziecie w naszej galerii!

Zielona Góra to miasto o wielu obliczach, o czym najlepiej wiedzą sami mieszkańcy. Czy wiedzą jednak wszystko o swoim mieście? Najlepszym sposobem, by się o tym przekonać jest zajrzenie do naszej galerii. Przekonajcie się, czy Zielona Góra nie ma przed wami żadnych tajemnic!

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

Czytaj także: "Bajkowe" nazwy ulic w Zielonej Górze! Wiecie, gdzie się znajdują? [GALERIA]

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 już 24 czerwca! Czego nie można przegapić podczas tegorocznej, największej miejskiej imprezy plenerowej? Dokładna mapa atrakcji do sprawdzenia na ESKA.pl!

24 czerwca 2017, 19:00
Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 to wydarzenie, które fani boksu śledzą z wypiekami na twarzy. Na ESKA.pl znajdziecie wyniki walk, które zobaczymy 24 czerwca podczas gali.

24 czerwca 2017, 18:59
Life Festival Oświęcim 23.06.2017 - RELACJA

Life Festival Oświęcim 23.06.2017 - RELACJA

Najpierw rockowy pazur i chwytliwe, gitarowe melodie. Później jamajskie rytmy i słoneczna aura na długo po zmroku. Shaggy, Mesajah, Maleo Reggae Rockers, Lao Che i inni zadbali o to, by Oświęcim rozpalił się do czerwoności w tym muzycznym pojedynku o festiwalową publiczność. Wygrali wszyscy, z fanami TLFO na czele!

24 czerwca 2017, 15:53
Życzenia na imieniny Jana!

Życzenia na imieniny Jana!

Życzenia na imieniny Jana już teraz na ESKA.pl 

24 czerwca 2017, 15:53
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy