Zielonogórscy policjanci kontrolują autokary

Zdjęcie z artykułu: Zielonogórscy policjanci kontrolują autokary kontrole autobusow; Materiały własne policji
Ilustracja do artykułu Zielonogórscy policjanci kontrolują autokary

Od kilku do kilkunastu kontroli autokarów dziennie. Trwa sezon na wycieczki, a za pasem wakacje. Zielonogórscy policjanci na prośbę rodziców lub organizatorów przeprowadzają kontrole autobusów zanim dzieci ruszą w drogę.

Zielonogórscy policjanci niemal codziennie otrzymują zgłoszenia z prośbą o kontrolę autobusu. Funkcjonariusze ruchu drogowego szczegółowo sprawdzają stan techniczny pojazdów, jak również oznakowanie oraz stan trzeźwości i uprawnienia kierowcy. Jeśli policjanci wykryją nieprawidłowości autobus nie zostaje dopuszczony do ruchu.

W autokarze koniecznie powinna znaleźć się gaśnica, apteczka oraz odpowiednie oznakowanie. Jeśli chodzi o stan techniczny pojazdu, funkcjonariusze zwracają uwagę na sprawność hamulców, stan opon, ważność badań technicznych czy światła.

Rodzice lub opiekunowie którzy przed wyjazdem dzieci chcieliby aby policjanci skontrolowali autobus, powinni zadzwonić pod numer 997. Najlepiej zrobić to dzień przed planowanym wyjazdem.

Zobacz też: Zielona Góra: Nawet 5 tysięcy złotych na inicjatywy młodzieżowe!

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 już 24 czerwca! Czego nie można przegapić podczas tegorocznej, największej miejskiej imprezy plenerowej? Dokładna mapa atrakcji do sprawdzenia na ESKA.pl!

24 czerwca 2017, 19:00
Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 to wydarzenie, które fani boksu śledzą z wypiekami na twarzy. Na ESKA.pl znajdziecie wyniki walk, które zobaczymy 24 czerwca podczas gali.

24 czerwca 2017, 18:59
Life Festival Oświęcim 23.06.2017 - RELACJA

Life Festival Oświęcim 23.06.2017 - RELACJA

Najpierw rockowy pazur i chwytliwe, gitarowe melodie. Później jamajskie rytmy i słoneczna aura na długo po zmroku. Shaggy, Mesajah, Maleo Reggae Rockers, Lao Che i inni zadbali o to, by Oświęcim rozpalił się do czerwoności w tym muzycznym pojedynku o festiwalową publiczność. Wygrali wszyscy, z fanami TLFO na czele!

24 czerwca 2017, 15:53
Życzenia na imieniny Jana!

Życzenia na imieniny Jana!

Życzenia na imieniny Jana już teraz na ESKA.pl 

24 czerwca 2017, 15:53
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy