W Zielonej Górze powstanie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. Znamy kolejne szczegóły [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: W Zielonej Górze powstanie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. Znamy kolejne szczegóły [AUDIO] Centrum Zdrowia Matki i Dziecka; Filip Kurzyński
Ilustracja do artykułu W Zielonej Górze powstanie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. Znamy kolejne szczegóły [AUDIO]

To będzie największa inwestycja w lubuskiej służbie zdrowia od lat.

W Zielonej Górze powstanie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. Inwestycja wyczekiwana przez mieszkańców naszego regionu wreszcie doczeka się realizacji. Koszt budowy nowoczesnego centrum matki i dziecka to 92 miliony złotych, a pierwsza transza pieniędzy z budżetu województwa lubuskiego została już przekazana.

W szpitalu dziecięcym będą znajdowały się między innymi oddziały hematologii, diabetologii czy onkologii. Część oddziałów zostanie również przeniesiona ze szpitala klinicznego w Zielonej Górze.

- Odosobniona jest np. torakochirurgia i należy ją przenieść do budynku, gdzie jest blok operacyjny. To może się stać dopiero wtedy, gdy przeniesiemy oddział dziecięcy do nowego centrum - mówi Stanisław Łobacz, prezes szpitala klinicznego w Zielonej Górze.

 Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze ma być gotowe w 2020 roku.

Elżbieta Polak - marszałek województwa lubuskiego

 

Stanisław Łobacz - prezes szpitala klinicznego w Zielonej Górze

 

Zobacz też: Pierwszy trening Falubazu za nami. Żużlowcy wyjechali na zielonogórski tor [AUDIO]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 już 24 czerwca! Czego nie można przegapić podczas tegorocznej, największej miejskiej imprezy plenerowej? Dokładna mapa atrakcji do sprawdzenia na ESKA.pl!

24 czerwca 2017, 19:00
Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 to wydarzenie, które fani boksu śledzą z wypiekami na twarzy. Na ESKA.pl znajdziecie wyniki walk, które zobaczymy 24 czerwca podczas gali.

24 czerwca 2017, 18:59
Life Festival Oświęcim 23.06.2017 - RELACJA

Life Festival Oświęcim 23.06.2017 - RELACJA

Najpierw rockowy pazur i chwytliwe, gitarowe melodie. Później jamajskie rytmy i słoneczna aura na długo po zmroku. Shaggy, Mesajah, Maleo Reggae Rockers, Lao Che i inni zadbali o to, by Oświęcim rozpalił się do czerwoności w tym muzycznym pojedynku o festiwalową publiczność. Wygrali wszyscy, z fanami TLFO na czele!

24 czerwca 2017, 15:53
Życzenia na imieniny Jana!

Życzenia na imieniny Jana!

Życzenia na imieniny Jana już teraz na ESKA.pl 

24 czerwca 2017, 15:53
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy