To już pewne. Za 2 lata w Zielonej Górze powstanie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka

Zdjęcie z artykułu: To już pewne. Za 2 lata w Zielonej Górze powstanie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka Centrum Zdrowia Matki i Dziecka; Klaudia Woźniak
Ilustracja do artykułu To już pewne. Za 2 lata w Zielonej Górze powstanie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka

Centrum Zdrowia Matki i Dziecka ma powstać przy zielonogórskim szpitalu. Pierwszy pacjent ma trafić na jeden z oddziałów już w 2021 roku.

Centrum Zdrowia Matki i Dziecka ma mieć powierzchnię ponad 14,5 tys. m2. Na miejscu ma powstać kilka oddziałów, na których będą leczone dzieci. Placówka będzie dysponowało łącznie ponad 170 łóżkami na oddziałach: Pediatrii Ogólnej, Chirurgii i Urologii Dziecięcej, Onkologii Dziecięcej, Neonatologicznym, Położnictwa z traktem porodowym i salą cięć cesarskich. Powstanie też dziecięcy OIOM, którego do tej pory nie było w województwie.

- Do końca maja wykonawca powinien przedstawić koncepcję budynku i zagospodarowanie terenu. Do 29 czerwca powinny być przygotowane dokumenty projektowe, a w październiku 2020 roku ma się zakończyć budowa - powiedział nam Marek Działoszyński, prezes zielonogórskiego szpitala.

Koszt inwestycji to ponad 112 milionów zł. 32 miliony to pieniądze z samorządu województwa. 15 milionów to środki własne szpitala. Ponad połowa całej kwota pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020.

Zobacz też: Nowoczesny sprzęt trafił do zielonogórskiego szpitala

 
 
Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Co ma w herbie szwedzka dynastia Wazów? Pytanie historyczne w Milionerach

Co ma w herbie szwedzka dynastia Wazów? Pytanie historyczne w Milionerach

Co ma w herbie szwedzka dynastia Wazów? Pytanie historyczne w Milionerach sprawiło uczestnikowi problemy? A jaka jest poprawna odpowiedź na te pytanie przekonasz się na ESKA.pl

11 min
Ed Sheeran - te bilety na koncert w Polsce będą unieważnione? Sprawdź, czy dotyczy to ciebie!

Ed Sheeran - te bilety na koncert w Polsce będą unieważnione? Sprawdź, czy dotyczy to ciebie!

Bilety na dwa koncerty Eda Sheerana w Polsce zostały błyskawicznie wyprzedane. Okazuje się, że niektóre wejściówki mogą być unieważnione. Które i dlaczego? 

52 min
IGTV - co to jest i jak korzystać na Instagramie?

IGTV - co to jest i jak korzystać na Instagramie?

Instagram wprowadza nową aplikację pod nazwą IGTV. Czym jest? Jak z niej korzystać? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie na ESKA.pl.

1 godz. 3 min.
ZAŁAMANIE POGODY 21-22.06 - IMGW ostrzega kilkanaście województw!

ZAŁAMANIE POGODY 21-22.06 - IMGW ostrzega kilkanaście województw!

Po słonecznych i upalnych dniach nadchodzi załamanie pogody! Na ESKA.pl znajdziecie informacje o aktualnych ostrzeżeniach IMGW. Sprawdźcie, w których województwach będzie najgorzej.

1 godz. 39 min.

NIEZBĘDNIK KIBICA NA MISTRZOSTWA! SPRAWDŹ!Akcja partnerska
Ładuję newsy