Pobiegli na wagary. Tak w Zielonej Górze świętowali pierwszy dzień wiosny [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Pobiegli na wagary. Tak w Zielonej Górze świętowali pierwszy dzień wiosny [AUDIO] Dzień wagarowicza; Dawid Dobrucki
Ilustracja do artykułu Pobiegli na wagary. Tak w Zielonej Górze świętowali pierwszy dzień wiosny [AUDIO]

Aktywny wtorek zamiast wagarów. Już po raz drugi w Zielonej Górze odbyła się akcja „Pobiegnij na Wagary”. 

Główną atrakcją imprezy był pięciokilometrowy bieg przez Las Piastowski. Jego start umiejscowiony został przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Edwarda Dembowskiego, meta natomiast w Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego przy ul. Botanicznej.

W biegu wzięło udział ponad stu pięćdziesięciu uczniów z gimnazjów i szkół średnich z całej Zielonej Góry. W kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyli Joanna Zema z I LO i Kacper Migel z Zespołu Szkół Budowlanych, natomiast wśród gimnazjalistów najlepsi byli uczniowie „Lotnika”- Kinga Ruc i Karol Bąkiewicz. 

Na imprezie pojawili się również specjaliści, którzy tłumaczyli uczniom czym jest aktywny tryb życia i zdrowe odżywianie.

Z uczestnikami biegu rozmawiał reporter ESKI Zielona Góra Dawid Dobrucki

 

Zobacz też: Zastrzyk gotówki dla zielonogórskiego szpitala. Mowa o 12 milionach złotych!

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 już 24 czerwca! Czego nie można przegapić podczas tegorocznej, największej miejskiej imprezy plenerowej? Dokładna mapa atrakcji do sprawdzenia na ESKA.pl!

24 czerwca 2017, 19:00
Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 to wydarzenie, które fani boksu śledzą z wypiekami na twarzy. Na ESKA.pl znajdziecie wyniki walk, które zobaczymy 24 czerwca podczas gali.

24 czerwca 2017, 18:59
Life Festival Oświęcim 23.06.2017 - RELACJA

Life Festival Oświęcim 23.06.2017 - RELACJA

Najpierw rockowy pazur i chwytliwe, gitarowe melodie. Później jamajskie rytmy i słoneczna aura na długo po zmroku. Shaggy, Mesajah, Maleo Reggae Rockers, Lao Che i inni zadbali o to, by Oświęcim rozpalił się do czerwoności w tym muzycznym pojedynku o festiwalową publiczność. Wygrali wszyscy, z fanami TLFO na czele!

24 czerwca 2017, 15:53
Życzenia na imieniny Jana!

Życzenia na imieniny Jana!

Życzenia na imieniny Jana już teraz na ESKA.pl 

24 czerwca 2017, 15:53
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy