Nowy sprzęt do walki z rakiem w zielonogórskim szpitalu!

Zdjęcie z artykułu: Nowy sprzęt do walki z rakiem w zielonogórskim szpitalu! akcelerator; Radio Eska
Ilustracja do artykułu Nowy sprzęt do walki z rakiem w zielonogórskim szpitalu!

Blisko 10 milionów złotych za nowy sprzęt do walki z rakiem. Światowej klasy akcelerator do radioterapii trafił do Wojewódzkiego Szpitala Klinicznego w Zielonej Górze.

Pacjenci chorzy na nowotwory nie będą już musieli martwić się o kolejki, ponieważ bliźniacza aparatura została zakupiona dwa lata temu i w razie awarii szpital gwarantuje ciągłość leczenia.

- To jest nasze zadanie numer jeden, to jest priorytet. Modernizacja Centrum Onkologicznego w Zielonej Górze, tutaj przeznaczyliśmy 2 miliony 800 tysięcy złotych na wkład własny, a pozostałe środki, 85 %, pochodzą z rządowego programu. Chcemy w ten sposób zwiększyć dostępność i poprawić warunki - mówi w rozmowie z Radiem ESKA Elżbieta Polak, marszałek województwa lubuskiego.

Wkład własny szpitala w zakup akceleratora wyniósł 340 tysięcy złotych.

Czytaj też: Zielona Góra: Będą kolejne utrudnienia na ul. Bohaterów Westerplatte. Od wtorku ruch jednokierunkowy

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Red Hot Chili Peppers Kraków 2017: program, rozpiska godzinowa, bilety

Red Hot Chili Peppers Kraków 2017: program, rozpiska godzinowa, bilety

Red Hot Chili Peppers wystąpią 25 lipca w Krakowie na stadionie Cracovii w ramach trasy promującej ich ostatni album The Getaway. Sprawdź program wydarzenia, rozpiskę godzinową oraz informacje związane z biletami.

24 lipca 2017, 17:43
Śnieg w Petersburgu w środku lata! Zobacz zdjęcia i filmy z zasypanego miasta

Śnieg w Petersburgu w środku lata! Zobacz zdjęcia i filmy z zasypanego miasta

Petersburg zasypał śnieg w środku lata przy temperaturze 20 stopni Celsjusza! W internecie natychmiast pojawiło się mnóstwo zdjęć i filmów tej niezwykłej anomalii pogodowej.

24 lipca 2017, 17:41
Kot prezesa: MEMY i najlepsze reakcje

Kot prezesa: MEMY i najlepsze reakcje

Kot prezesa Prawa i Sprawiedliwości został bohaterem internetu podczas protestów przeciwko planowanym zmianom w reformie sądownictwa. Zobacz MEMY i najlepsze reakcje internautów na ESKA.pl.

24 lipca 2017, 16:59
Piosenka z Projekt Lady. Moje życie jest... moje już jest!

Piosenka z Projekt Lady. Moje życie jest... moje już jest!

Piosenka z Projekt Lady już teraz na ESKA.pl. Posłuchaj utworu Moje życie jest... moje i zobacz teledysk, który powstał do piosenki.

24 lipca 2017, 16:56
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy