Nie dla lodowiska. Znamy wyniki konsultacji społecznych w sprawie rewitalizacji Wzgórz Piastowskich w Zielonej Górze

Zdjęcie z artykułu: Nie dla lodowiska. Znamy wyniki konsultacji społecznych w sprawie rewitalizacji Wzgórz Piastowskich w Zielonej Górze Konferencja; Radio Eska
Ilustracja do artykułu Nie dla lodowiska. Znamy wyniki konsultacji społecznych w sprawie rewitalizacji Wzgórz Piastowskich w Zielonej Górze

Znamy zdanie mieszkańców na temat rewitalizacji Wzgórz Piastowskich. Z podsumowania wynika, że zielonogórzanie nie chcą budowy całorocznego lodowiska w okolicach amfiteatru.

W konsultacjach, które odbyły się na początku kwietnia uczestniczyło kilkaset osób.

- Wielu mieszkańców przyznało, że wizja wybudowania lodowiska na Wzgórzach Piastowskich im nie odpowiada. Z jednej strony osoby z najbliższych bloków obawiają się hałasu i natężenia ruchu, ale z drugiej strony wiele głosów dotyczyło obawy o zniszczenie polany przez lodowisko - mówi w rozmowie z Radiem ESKA Dorota Bazuń z Fundacji Partycypacja, jednego z organizatorów konsultacji.

Jeden z projektów zakładał budowę lodowiska na polanie z tyłu amfiteatru, która służy mieszkańcom naszego miasta jako teren spacerowo - rekreacyjny.

- Mieszkańcy często mówili, że tam nie trzeba wiele robić, polana sama w sobie jest czymś atrakcyjnym, przydałoby się ją tylko uporządkować, dodać małej infrastruktury i właściwie zostawić - dodaje w rozmowie z Radiem ESKA Dorota Bazuń.

Możliwe, że prace na Wzgórzach Piastowskich ruszą w 2018 roku.

Zobacz też : Przemysław Pawlicki ze Złotym Kaskiem!

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Agent Gwiazdy 2: kto jest agentem? GŁOSOWANIE

Agent Gwiazdy 2: kto jest agentem? GŁOSOWANIE

Rusza Agent Gwiazdy 2 a wraz z tym pojawia się podstawowe pytanie: kto jest agentem? Macie już jakieś typy? Oddaj głos w naszej sondzie, która będzie otwarta do samego finału show!

25 kwietnia 2017, 22:38
Kto odpadł z Agent Gwiazdy 2? Znamy skład finału!

Kto odpadł z Agent Gwiazdy 2? Znamy skład finału!

Agent Gwiazdy 2 rozkręca się! Z programu odpadają kolejni uczestnicy! Kto nadal ma szansę na zwycięstwo? Wiemy już, kto znajdzie się w finale drugiej edycji show!

25 kwietnia 2017, 22:33
Bruno Mars w Polsce! Jak będzie wyglądał koncert w Krakowie?

Bruno Mars w Polsce! Jak będzie wyglądał koncert w Krakowie?

Bruno Mars już wkrótce wystąpi w Polsce! Sprawdźcie, czego możemy spodziewać się po tym show!

25 kwietnia 2017, 16:39
Dzień Sheerio 2017 - zlot fanów Eda Sheerana: data, miejsce, atrakcje

Dzień Sheerio 2017 - zlot fanów Eda Sheerana: data, miejsce, atrakcje

Dzień Sheerio 2017 to wyjątkowy zlot fanów Eda Sheerana, na którym nie może zabraknąć największych miłośników autora hitu Shape Of You. Sprawdź, kiedy i gdzie dokładnie odbędzie się to wyjątkowe wydarzenie oraz jakie atrakcje czekają tam na fanów artysty.

25 kwietnia 2017, 16:27
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy