Nie dla lodowiska. Znamy wyniki konsultacji społecznych w sprawie rewitalizacji Wzgórz Piastowskich w Zielonej Górze

Zdjęcie z artykułu: Nie dla lodowiska. Znamy wyniki konsultacji społecznych w sprawie rewitalizacji Wzgórz Piastowskich w Zielonej Górze Konferencja; Radio Eska
Ilustracja do artykułu Nie dla lodowiska. Znamy wyniki konsultacji społecznych w sprawie rewitalizacji Wzgórz Piastowskich w Zielonej Górze

Znamy zdanie mieszkańców na temat rewitalizacji Wzgórz Piastowskich. Z podsumowania wynika, że zielonogórzanie nie chcą budowy całorocznego lodowiska w okolicach amfiteatru.

W konsultacjach, które odbyły się na początku kwietnia uczestniczyło kilkaset osób.

- Wielu mieszkańców przyznało, że wizja wybudowania lodowiska na Wzgórzach Piastowskich im nie odpowiada. Z jednej strony osoby z najbliższych bloków obawiają się hałasu i natężenia ruchu, ale z drugiej strony wiele głosów dotyczyło obawy o zniszczenie polany przez lodowisko - mówi w rozmowie z Radiem ESKA Dorota Bazuń z Fundacji Partycypacja, jednego z organizatorów konsultacji.

Jeden z projektów zakładał budowę lodowiska na polanie z tyłu amfiteatru, która służy mieszkańcom naszego miasta jako teren spacerowo - rekreacyjny.

- Mieszkańcy często mówili, że tam nie trzeba wiele robić, polana sama w sobie jest czymś atrakcyjnym, przydałoby się ją tylko uporządkować, dodać małej infrastruktury i właściwie zostawić - dodaje w rozmowie z Radiem ESKA Dorota Bazuń.

Możliwe, że prace na Wzgórzach Piastowskich ruszą w 2018 roku.

Zobacz też : Przemysław Pawlicki ze Złotym Kaskiem!

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 już 24 czerwca! Czego nie można przegapić podczas tegorocznej, największej miejskiej imprezy plenerowej? Dokładna mapa atrakcji do sprawdzenia na ESKA.pl!

24 czerwca 2017, 19:00
Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 to wydarzenie, które fani boksu śledzą z wypiekami na twarzy. Na ESKA.pl znajdziecie wyniki walk, które zobaczymy 24 czerwca podczas gali.

24 czerwca 2017, 18:59
Life Festival Oświęcim 23.06.2017 - RELACJA

Life Festival Oświęcim 23.06.2017 - RELACJA

Najpierw rockowy pazur i chwytliwe, gitarowe melodie. Później jamajskie rytmy i słoneczna aura na długo po zmroku. Shaggy, Mesajah, Maleo Reggae Rockers, Lao Che i inni zadbali o to, by Oświęcim rozpalił się do czerwoności w tym muzycznym pojedynku o festiwalową publiczność. Wygrali wszyscy, z fanami TLFO na czele!

24 czerwca 2017, 15:53
Życzenia na imieniny Jana!

Życzenia na imieniny Jana!

Życzenia na imieniny Jana już teraz na ESKA.pl 

24 czerwca 2017, 15:53
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy