Nie dla lodowiska. Znamy wyniki konsultacji społecznych w sprawie rewitalizacji Wzgórz Piastowskich w Zielonej Górze

Zdjęcie z artykułu: Nie dla lodowiska. Znamy wyniki konsultacji społecznych w sprawie rewitalizacji Wzgórz Piastowskich w Zielonej Górze Konferencja; Radio Eska
Ilustracja do artykułu Nie dla lodowiska. Znamy wyniki konsultacji społecznych w sprawie rewitalizacji Wzgórz Piastowskich w Zielonej Górze

Znamy zdanie mieszkańców na temat rewitalizacji Wzgórz Piastowskich. Z podsumowania wynika, że zielonogórzanie nie chcą budowy całorocznego lodowiska w okolicach amfiteatru.

W konsultacjach, które odbyły się na początku kwietnia uczestniczyło kilkaset osób.

- Wielu mieszkańców przyznało, że wizja wybudowania lodowiska na Wzgórzach Piastowskich im nie odpowiada. Z jednej strony osoby z najbliższych bloków obawiają się hałasu i natężenia ruchu, ale z drugiej strony wiele głosów dotyczyło obawy o zniszczenie polany przez lodowisko - mówi w rozmowie z Radiem ESKA Dorota Bazuń z Fundacji Partycypacja, jednego z organizatorów konsultacji.

Jeden z projektów zakładał budowę lodowiska na polanie z tyłu amfiteatru, która służy mieszkańcom naszego miasta jako teren spacerowo - rekreacyjny.

- Mieszkańcy często mówili, że tam nie trzeba wiele robić, polana sama w sobie jest czymś atrakcyjnym, przydałoby się ją tylko uporządkować, dodać małej infrastruktury i właściwie zostawić - dodaje w rozmowie z Radiem ESKA Dorota Bazuń.

Możliwe, że prace na Wzgórzach Piastowskich ruszą w 2018 roku.

Zobacz też : Przemysław Pawlicki ze Złotym Kaskiem!

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Zamach w Manchesterze - ofiary. Kim były?

Zamach w Manchesterze - ofiary. Kim były?

Kim są ofiary ataku terrorystycznego w Manchesterze?

46 min
24.05.2017 mecz Ajax - Manchester United: TRANSMISJA ONLINE i TV

24.05.2017 mecz Ajax - Manchester United: TRANSMISJA ONLINE i TV

Ajax Amsterdam - Manchester United 24 maja 2017 przed nami! Finał Ligi Europy zobaczymy na otwartym kanale telewizyjnym! Gdzie i o której godzinie? Szczegóły przybliżamy na ESKA.pl

2 godz. 57 min.
Leo Messi skazany na 21 miesięcy! Trafi do więzienia?

Leo Messi skazany na 21 miesięcy! Trafi do więzienia?

Leo Messi został prawomocnie skazany przez hiszpański sąd na 21 miesięcy. Trafi do więzienia? Co dalej z karierą gwiazdora FC Barcelona?

2 godz. 59 min.
Męskie Granie 2017 - koncerty. Gdzie i kiedy?

Męskie Granie 2017 - koncerty. Gdzie i kiedy?

Gdzie i kiedy koncerty w ramach Męskiego Grania 2017? Wrocław, Gdynia, Kraków, Warszawa - pełną rozpiskę podrzucamy na ESKA.pl

3 godz. 0 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy