Były dwie uczelnie, jest jedna. Uniwersytet Zielonogórski i PWSZ w Sulechowie oficjalnie razem!

Zdjęcie z artykułu: Były dwie uczelnie, jest jedna. Uniwersytet Zielonogórski i PWSZ w Sulechowie oficjalnie razem! Połączenie UZ i PWSZ; materiały ministerstwa nauki i szkolnictwa wyższego
Ilustracja do artykułu Były dwie uczelnie, jest jedna. Uniwersytet Zielonogórski i PWSZ w Sulechowie oficjalnie razem!

Dzisiaj w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego podpisano rozporządzenie o połączeniu Uniwersytetu Zielonogórskiego i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sulechowie.

Dzięki podpisanemu rozporządzeniu PWSZ w Sulechowie od 1 września stanie się wydziałem zamiejscowym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Na połączeniu uczelnia zyska finansowo. W latach 2018 - 2022 będzie mogła liczyć na dodatkowe 3% dotychczasowego budżetu. To duży zastrzyk gotówki dla zielonogórskiej placówki.

Dzięki zmianom studenci z Sulechowa będą mogli kontynuować naukę na studiach II stopnia, a także będą mogli podjąć studia doktoranckie na swojej uczelni – do tej pory nie mieli takiej możliwości. Studenci z Sulechowa po połączeniu będą otrzymywać dyplomy Uniwersytetu Zielonogórskiego, natomiast żacy uniwersytetu zyskają możliwość odbywania zajęć w Sulechowie.

Oficjalnie uczelnie zostaną połączone 1 września, dlatego tegoroczna rekrutacja jest prowadzona jeszcze na dwóch uczelniach.

Zobacz też: Zielona Góra: Gry bez prądu i inne atrakcje. Letnia Czytelnia Norwida już czeka na najmłodszych!

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Red Hot Chili Peppers Kraków 2017: program, rozpiska godzinowa, bilety

Red Hot Chili Peppers Kraków 2017: program, rozpiska godzinowa, bilety

Red Hot Chili Peppers wystąpią 25 lipca w Krakowie na stadionie Cracovii w ramach trasy promującej ich ostatni album The Getaway. Sprawdź program wydarzenia, rozpiskę godzinową oraz informacje związane z biletami.

24 lipca 2017, 17:43
Śnieg w Petersburgu w środku lata! Zobacz zdjęcia i filmy z zasypanego miasta

Śnieg w Petersburgu w środku lata! Zobacz zdjęcia i filmy z zasypanego miasta

Petersburg zasypał śnieg w środku lata przy temperaturze 20 stopni Celsjusza! W internecie natychmiast pojawiło się mnóstwo zdjęć i filmów tej niezwykłej anomalii pogodowej.

24 lipca 2017, 17:41
Kot prezesa: MEMY i najlepsze reakcje

Kot prezesa: MEMY i najlepsze reakcje

Kot prezesa Prawa i Sprawiedliwości został bohaterem internetu podczas protestów przeciwko planowanym zmianom w reformie sądownictwa. Zobacz MEMY i najlepsze reakcje internautów na ESKA.pl.

24 lipca 2017, 16:59
Piosenka z Projekt Lady. Moje życie jest... moje już jest!

Piosenka z Projekt Lady. Moje życie jest... moje już jest!

Piosenka z Projekt Lady już teraz na ESKA.pl. Posłuchaj utworu Moje życie jest... moje i zobacz teledysk, który powstał do piosenki.

24 lipca 2017, 16:56
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy