Kończą się prace na odcinku S3 między Zieloną Górą a Sulechowem

Zdjęcie z artykułu: Kończą się prace na odcinku S3 między Zieloną Górą a Sulechowem S3; www.wikipedia.org
Ilustracja do artykułu Kończą się prace na odcinku S3 między Zieloną Górą a Sulechowem

Budowa drogi ekspresowej S3 na odcinku Zielona Góra – Sulechów dobiega końca. Dwupasmówką powinniśmy pojechać już we wrześniu.

Jedna z największych drogowych inwestycji w województwie lubuskim rozpoczęła się w kwietniu 2015 roku. Teraz prace są już na ostatniej prostej.

- Budujemy nową jezdnię, natomiast ze względu na uszkodzenia będziemy też naprawiać istniejącą - powiedział nam Marek Langer, dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze.

Utrudnienia mogą nas czekać również na moście na rzece Odrze. Tam ze względu na słabą nośność konstrukcji, trzeba było wykonać nowy most, którego budowa potrwa do połowy 2019 roku.

Droga ekspresowa S3 na odcinku Zielona Góra – Sulechów ma 13,4 km długości, a koszt całej inwestycji to niespełna 300 milionów złotych.

Zobacz też: Ma być bezpieczniej. W Zielonej Górze powstanie Miejskie Centrum Monitoringu!

 
Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Męskie Granie 2017 Warszawa: PROGRAM, ARTYŚCI

Męskie Granie 2017 Warszawa: PROGRAM, ARTYŚCI

Męskie Granie 2017 w Warszawie to już szósty koncert tegorocznej trasy Męskiego Grania. 19 sierpnia w warszawskim Forcie Bema zagrają m.in.: COMA, MIUOSH, ØRGANEK, Maria Peszek, Julia Pietrucha oraz Wojtek Mazolewski w przewrotnym projekcie Chaos pełen idei. Sprawdź PROGRAM wydarzenia.

17 sierpnia 2017, 16:35
Królewicz Olch: premiera, zwiastun, obsada

Królewicz Olch: premiera, zwiastun, obsada

Królewicz Olch to fascynujący, oryginalny i przejmujący film Kuby Czekaja, jednego z najciekawszych polskich twórców młodego pokolenia. Kiedy premiera? Kto znalazł się w obsadzie? Zobacz zwiastun filmu na ESKA.pl.

17 sierpnia 2017, 15:59
Legia – Sheriff 17.08.2017: TRANSMISJA TV i ONLINE. Gdzie za darmo?

Legia – Sheriff 17.08.2017: TRANSMISJA TV i ONLINE. Gdzie za darmo?

Mecz Legia – Sheriff 17.08.2017 to pierwsza runda play-off w Lidze Europy z udziałem warszawskiej drużyny. Gdzie oglądać mecz za darmo w internecie? Będzie transmisja TV i online?

17 sierpnia 2017, 15:47
Piosenka z reklamy Voice Of Poland 8. Kto śpiewa i występuje w spocie VoP?

Piosenka z reklamy Voice Of Poland 8. Kto śpiewa i występuje w spocie VoP?

Voice Of Poland 8 powróci na antenę już 2 września! Nową edycję talent show promuje przebojowa piosenka. Kto śpiewa i występuje w spocie VoP? 

17 sierpnia 2017, 15:27

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy