Kończą się prace na odcinku S3 między Zieloną Górą a Sulechowem

Zdjęcie z artykułu: Kończą się prace na odcinku S3 między Zieloną Górą a Sulechowem S3; www.wikipedia.org
Ilustracja do artykułu Kończą się prace na odcinku S3 między Zieloną Górą a Sulechowem

Budowa drogi ekspresowej S3 na odcinku Zielona Góra – Sulechów dobiega końca. Dwupasmówką powinniśmy pojechać już we wrześniu.

Jedna z największych drogowych inwestycji w województwie lubuskim rozpoczęła się w kwietniu 2015 roku. Teraz prace są już na ostatniej prostej.

- Budujemy nową jezdnię, natomiast ze względu na uszkodzenia będziemy też naprawiać istniejącą - powiedział nam Marek Langer, dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze.

Utrudnienia mogą nas czekać również na moście na rzece Odrze. Tam ze względu na słabą nośność konstrukcji, trzeba było wykonać nowy most, którego budowa potrwa do połowy 2019 roku.

Droga ekspresowa S3 na odcinku Zielona Góra – Sulechów ma 13,4 km długości, a koszt całej inwestycji to niespełna 300 milionów złotych.

Zobacz też: Ma być bezpieczniej. W Zielonej Górze powstanie Miejskie Centrum Monitoringu!

 
Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 już 24 czerwca! Czego nie można przegapić podczas tegorocznej, największej miejskiej imprezy plenerowej? Dokładna mapa atrakcji do sprawdzenia na ESKA.pl!

24 czerwca 2017, 19:00
Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 to wydarzenie, które fani boksu śledzą z wypiekami na twarzy. Na ESKA.pl znajdziecie wyniki walk, które zobaczymy 24 czerwca podczas gali.

24 czerwca 2017, 18:59
Life Festival Oświęcim 23.06.2017 - RELACJA

Life Festival Oświęcim 23.06.2017 - RELACJA

Najpierw rockowy pazur i chwytliwe, gitarowe melodie. Później jamajskie rytmy i słoneczna aura na długo po zmroku. Shaggy, Mesajah, Maleo Reggae Rockers, Lao Che i inni zadbali o to, by Oświęcim rozpalił się do czerwoności w tym muzycznym pojedynku o festiwalową publiczność. Wygrali wszyscy, z fanami TLFO na czele!

24 czerwca 2017, 15:53
Życzenia na imieniny Jana!

Życzenia na imieniny Jana!

Życzenia na imieniny Jana już teraz na ESKA.pl 

24 czerwca 2017, 15:53
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy